دستمزد بالاتر از عرف خوب یا بد

دستمزد بالاتر از عرف خوب یا بد 5 (100%) 2 votes دستمزدهای بالاتر از سطح بازار خوب است

دستمزد بالاتر از عرف خوب یا بد
5 (100%) 2 votes

دستمزدهای بالاتر از سطح بازار خوب است یا بد؟

بدترین کاری که میتوانید برای یک کارمند انجام دهید چیست؟

با توجه به گزارش شرکت مشاوره مدیریت دوو و پولی، به غیر از موارد غیرقانونی، غیراخلاقی یا نامن در کار بدترین کاری که میتوانید انجام دهید دادن دستمزد بالاتر از سطح عرف بازار به یک کارمند است.

زمانی که به یک کارمند حقوقی بیشتر از توانمندی هایش میدهید، چندین مشکل ایجاد می شود. در بیشتر موارد، کارمندان تشخیص نمیدهند که به آنها حقوقی بیش از حقشان داده می شود. این طبیعت انسان هاست: بیشتر ما بر این باور هستیم که ارزش ما بیش از چیزی است که به ما پرداخت می شود. در نهایت، فکر میکنیم که حقوقی که به ما پرداخت می شود، منصفانه و حق ماست. افراد بسیار اندکی هستند که تشخیص میدهند پاداشی که دریافت میکنند بسیار بیشتر از حقشان و مبلغی است که میتوانستند در  سایر شرکت ها بگیرند. از اینرو زندگی خود را طوری سازماندهی و برنامه ریزی میکند تا بتواند این لطف را جبران کند.

دومین مشکلی که در پرداخت حقوق بالاتر ازعرف بازار روی میدهد این است که کارمندانی که بیش از حق خود دستمزد گرفته اند، ناپایداری و عدم ثبات در شرایط را تشخیص نداده و نوعی از زندگی را برای خود انتخاب میکنند که امکان مدیریت آن با مبلغی کمتر از مبلغ دریافتی کنونی آنها امکان پذیر نیست. اکثرا، آنها با اینکه میدانند امکان جایگزینی و بدست آوردن چنین درآمدی وجود ندارد، باز هم طوری رفتار میکنند که انگار چنین دستمزدی تضمین شده و مادام است و پتانسیل کسب آن را دارند. مردم به سمت خرید خانه های بزرگ تر میروند زیرا میدانند که بانک وام آن ها را تایید میکند. ماشین های جدید با قرض و وام میخرند و روی لبه تیغ راه میروند. بیش از وجوه و دارایی خود خرج میکنند و پس انداز آنها حداقل است. گاهی مواقع این سطح درآمد فقط کفاف پرداخت وام ها را میدهد.

سپس اتفاقی که فکرش را نمیکنند روی میدهد. مرغ تخم طلا دیگر تخم نمیگذارد. از شرایطی که خود را در آن میدیدند به سمت شرایط سختی میروند که آن ها را از بالا به پایین می آورد. زمانی که شرایط تغییر میکنند افراد نمیتوانند روش زندگی و انتظارات خود را با آن هماهنگ کرده و تغییر دهند و با حقیقت دستمزد و حقوقی که حقشان است کنار نمی آیند. آن ها در میابند که چیزی بیش از کارمندان معمولی نبوده و با قهرمانان تفاوت دارند و در نتیجه بسیاری از آن ها از نظر مالی نابود میشوند.

در نهایت، نتیجه گیری میکنند، تمام این ها بخاطر یک عمل غیرمسئولانه در بخشی از سازمان بوده است.

این مورد من را به یاد چیزی انداخت. برخی از چالش برانگیزترین موقعیت هایی که یک مشاور پرداخت با آن روبروست شامل استراتژی پاداش یا تفاوت در پاداش های مرتبط بیشتر برای رسیدن به اهداف کسب و کار انجام می شود تا کشف قابلیت ها و پتانسیل های فردی که به او بیش از مبلغ عرف جامعه حقوق پرداخت می کنند.

شاید بسیاری از ما در شرایط و موقعیت های مشابه قرار گرفته باشیم. به نظر شما، پرداخت حقوق بالاتر از عرف جامعه بدترین کاری است که می توانید در حق یک کارمند انجام دهید؟ این یک سوال چالشی است که پاسخ آن می تواند سطوح مختلفی را در بر بگیرد. سطوح اهداف با اقتصاد کلان تا سطوح بسیار خصوصی

نظر شما در این خصوص چیست؟

Pin It

ثبت دیدگاه